hakkımda

Merhabalar.
İsmim Ali Mahmud ÇELENK. 1994 yılı Siirt/Merkez’de, esnaf bir baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim. İlkokul 1 ve 2. sınıfı Siirt Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu, 3. sınıfı İstanbul/Aksaray’daki İskenderpaşa İlköğretim Okulu ve 4. & 5. sınıfı İstanbul/Fatih’teki Hattat Rakım İlköğretim okulunda tamamladım. Öğrenimimin ilk etabını okul okul gezerek tamamladım.

Dönemin eğitim düzeninde “ortaokul” kabul edilen düzeyin tamamını ise yaşamının son 14 yılını geçirdiğim İstanbul/Zeytinburnu ilçesinde bulunan Kazlıçeşme Abay Ortaokulunda geçirdim. Bu dönemde Türkiye ve dünya konjonktürünün yaşamış olduğu değişimler ve orta öğretimimi tamamlayacağım Zühtü Kurtuluş Lisesinde aldığım eğitim neticesinde siyaset, politika, hukuk ve toplumsal değişimler konusunda ilgim artmaya başlamıştı. Lise eğitimimi tamamladığım 2013 yılından sonra bir sene eğitim hayatıma ara verdikten sonra 2014 yılında tüm bu ilgi ve meraklar ışında almış olduğum üniversite puanı neticesinde ise Kırklareli Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü kazandım.

Bir yıl eğitimimin sonunda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne yapmış olduğum yatay geçiş başvurusu kabul edildi. Eğitimimi 2015 yılından itibaren meraklarımı derinleştirecek ve genişletecek bir ekolde devam ettirme şansını elde ettim. Bu sürecin ardından iki yıl almış olduğum dersler sonucunda modernleşme tarihi, düşünce tarihi, hukuk sosyolojisi alanında çalışmalar yürütmeye gayret ediyorum.

Bundan sonrası için temennim; yürütmüş olduğum çalışmaların düzeyi ve ilgilerimin derinleştirme yönelik arzumun devamlılığı üzerinedir.